Komentarze

Fotowoltaika - warto, czy nie?

Fotowoltaika różni się od kolektorów słonecznych, ale sposób pozyskiwania energii jest bardzo podobny. Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną, a nie jak w przypadku paneli na cieplną. System fotowoltaiczny można bez zbędnych zmian podłączyć od razu do instalacji energetycznej znajdującej się w budynku. Jest to znakomity sposób na pozyskanie taniej energii elektrycznej, niezbędnej do właściwego funkcjonowania gospodarstwa domowego.

Uzyskaną energię można na bieżąco zużywać, a nadmiar sprzedawać do zakładu energetycznego lub magazynować w specjalnych ogniwach i wykorzystywać w innym terminie.

Fotowoltaika jest bardzo chętnie instalowana w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach przemysłowych czy gospodarstwach rolniczych. Dzięki wykorzystaniu fotowoltaiki ceny prądu są minimalne. Cała instalacja ma gwarancję na 25 lat bezawaryjnej pracy. Fotowoltaika jest bezobsługowa nie wymaga wymiany podzespołów lub części.

Instalacja paneli fotowoltaicznych nie jest tania, ale obecnie często opracowywane są programy wspomagające rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Prąd pozyskiwany z farm fotowoltaicznych należy do zielonej energii, której wykorzystanie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne , daje natomiast znaczną niezależność energetyczną. Nadmiar pozyskanej energii może być magazynowany i odzyskiwany wtedy, kiedy np. potrzebny jest do ogrzewania pomieszczeń, dzięki temu przyczynia się do ekologicznego sposobu życia.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »