Komentarze

Taśmy dachowe

Profesjonalna taśma do obróbki ścian i kominów to doskonałe rozwiązanie, zapewniające szczelność na naprawdę długi czas – producenci deklarują, że wytrzymałość tego rodzaju taśm to nawet 20 lat. Nowoczesna taśma chroni miejsca szczególnie narażone na przeciekanie, a co najważniejsze – do jej montaży nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia. Taśmę można z łatwością ciąć nożycami oraz nakładać ręcznie. Jest ona łatwo formowalna, więc stanowi doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku połączeń na dachach spadzistych.

            Nowoczesna taśma zachowuje kształt, ponieważ jej konstrukcja oparta jest na aluminiowej siatce. Tworzywo, w którym jest zatopiona to wysokoelastyczny poliizobutylen, który jest odporny na promieniowanie UV oraz temperatury w od -40stC do +100stC. Dzięki temu taśmę można bez problemu układać zarówno w gorące, jak i chłodne dni. Jednak najważniejsze jest to, aby powierzchnia, do której ją mocujemy była wcześniej odtłuszczona i odpylona, co zapewni lepszą przyczepność. Montaż taśmy wbrew pozorom nie jest trudny, ale warto zlecić go fachowcowi.

 

            Oprócz aluminiowych taśm kaletnicowych można także nabyć taśmy ołowiane, które są równie odporne. Niektóre z nich mają specjalne wypukłe wzory 3D, dzięki którym można je z łatwością formować we wszystkich kierunkach. Nowością jest także to, że taśmy dachowe są już dostępne w różnych odcieniach, np. ceglastym, kasztanowym, brązowym, grafitowym, czy czarnym. Bez problemu można je więc dobrać do kolorystyki wybranego pokrycia dachowego. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »