Komentarze

Ochrona dachu przed wilgocią

Najczęściej wydaje nam się, że jeśli mamy nową i szczelną dachówkę to mamy również dom zabezpieczony przed wilgocią. Nie mniej jedna należy pamiętać o tym, że wilgoć do domu dostaje się nie tylko z zewnątrz. Przecież w środków również panuje, a właściwie bardziej para wodna. Woda w takiej postaci jest lekka, a więc unosi się w powietrzu. Bez trudu może dostać się do krokwi na dachu. Wtedy zaczyna pojawiać się wilgoć, a nawet grzyb. Zatem w chwili montażu lub wymiany dachówek warto pomyśleć również o takich zabezpieczeniach. 

Dzięki specjalnym matom dach nie będzie z żadnej strony przeciekał. Jednym słowem są one stworzone do tego by zatrzymać wilgoć. Na pewno w takiej sytuacji wiele osób zaczęło by się zastanawiać jak ona pozbywać się jej będzie. W końcu każda chłonność ma jakieś granice. Nie mniej jednak w tej sytuacji mata bez trudu oddaje zebrana wilgoć na zewnątrz. W ten sposób bez trudu pochlania ją z otoczenia i wydaje na zewnątrz, poza dach. 

Na pewno warto o czymś takim pomyśleć zanim w ogóle przystąpimy do wymiany dachówek lub w ogóle w czasie budowy nowego dachu. W ten sposób zapewnimy sobie spokój na długie lata, a dom i dach zabezpieczymy przed wilgocią. Wiadomo, że woda nie jest w stanie zniszczyć dachówek i innych pokryć dachowych, ale na pewno na niekorzystny wpływ na krokwie jak i na inne drewniane elementy w konstrukcji dachu. Przede wszystkim dlatego właśnie należy całą konstrukcje zabezpieczyć, a dzięki matom jest to niezwykle proste, a jednocześnie skuteczne i trwałe.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »