Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Wiosenny przegląd dachu
- Szczegóły
- Kategoria: Dachy
Zimowa aura nie jest korzystna dla dachów – zarówno śnieg, jak i mróz mogą być przyczyną powstania różnorodnych uszkodzeń. Warto więc na początku wiosny zdecydować się na przegląd dachu, aby mieć pewność, że bez problemu przetrwa on wiosenne ulewy i wichury, letnie burze, czy inne zawirowania pogodowe. Im szybciej wyeliminowane zostaną wszelkie drobne usterki, tym większa pewność, że nie pojawi się problem z rozszczelnieniem dachu.
Oczywiście przegląd dachu nie dotyczy wyłącznie pokrycia dachowego, ale także systemu rynnowego. Koniecznie należy też zwrócić uwagę na lukarny, kosze, naroża i obróbkę komina. Każdy z tych elementów jest narażony na działanie warunków atmosferycznych i wnikanie zanieczyszczeń. Podczas przeglądu można zauważyć, że w rynnach znajduje się piach, liście, a nawet gałęzie, które blokują przepływ wody. Ich pozostawienie może skutkować trwałym uszkodzeniem systemu rynnowego.
Okresowy przegląd dachu najlepiej zlecić wykwalifikowanej ekipie dekarskiej, która wykona go w sposób profesjonalny. Warto zatrudnić do tego fachowców, którzy dach wykonywali, ponieważ doskonale znają oni wszystkie elementy jego konstrukcji, a zwłaszcza te, które wymagają większej uwagi. Można także zrobić przegląd samemu, ale raczej trudno osobie niewykwalifikowanej zauważyć problemy, które mogą prowadzić do uszkodzenia dachu. Samodzielnie można natomiast zdemontować zabezpieczenia przeciwśnieżne, czy systemy przeciwoblodzeniowe. Są one niezbędne zimą, natomiast wiosną można jest przechować np. w garażu.