Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Jaki dach na domek letniskowy?
- Szczegóły
- Kategoria: Dachy
Własny domek letniskowy to coraz bardziej popularne rozwiązanie, dzięki któremu można w sezonie letnim lub przez cały rok spędzać wolny czas w otoczeniu przyrody. Warto pamiętać, że taki domek będzie spełniał swoją rolę wyłącznie wtedy, gdy będziemy odpowiednio o niego dbać. Niemniej ważny jest poprawnie skonstruowany oraz szczelny dach. Zadaszenie domku letniskowego niewiele różni się od dachów tradycyjnych domów. Najbardziej popularne materiały pokryciowe, które stosowane są w domkach letniskowych to papa dachowa, blacha lub gonty bitumiczne. Wybór konstrukcji oraz materiału zależy w dużej mierze od tego, czy będzie to domek sezonowy, czy może całoroczny.
W domkach letniskowych nie trzeba wykonywać tak starannego ocieplenia przegród zewnętrznych jak w przypadku budynków całorocznych. Dotyczy to również dachów. Najczęściej w takich budynkach stosuje się pokrycia papy lub blachy. Niestety takie pokrycia łatwo przewodzą zimno i ciepło, więc latem w budynku jest gorąco, a zimą zimno. Warto więc wykonać izolację z wełny mineralnej, pokrytej folią paroizolacyjną.
Domki całoroczne powinny posiadać podobne ocieplenie dachu jak domy mieszkalne. Wymagają one ogrzewania, dlatego ważna jest odpowiednia konstrukcja przewodu kominowego, dachu oraz poddasza. Wnętrze budynku musi być zabezpieczone przed ogniem, dlatego wokół komina należy założyć specjalne kołnierze uszczelniające. Na dachu należy zamontować stopnie, wyłaz oraz ławy kominiarskie, a jeśli dach jest stromy, konieczne jest zainstalowanie tzw. kozubka.