Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Prawidłowa wentylacja dachu
- Szczegóły
- Kategoria: Dachy
Wilgoć, która gromadzi się pod połacią dachu wpływa na osłabienie konstrukcji więźby oraz znacząco zmniejsza właściwości termoizolacyjne zastosowanych materiałów. Warto więc zadbać o prawidłową wentylację dachu, która w skuteczny sposób będzie odprowadzać parę wodną. Na efektywność wentylacji ma wpływ właściwy przepływ powietrza. Z tego właśnie względu należy zadbać o utworzenie tzw. pustek wentylacyjnych pod dachówkami. W celu uzyskania odpowiedniego przepływu powietrza wentylacyjnego należy zastosować kontrałaty o grubości 2,5cm.
Dobrym sposobem na wentylację dachu jest zastosowanie dachówek wentylacyjnych, które znakomicie wspomagają cały system. Wykorzystuje się je najczęściej w dachach o dużych powierzchniach, w których pojawia się problem z dostateczną wentylacją pod dachówkami połaciowymi. Miejsce montażu takich dachówek zależy od odległości między kalenicą a okapem. Można je stosować nie tylko między tradycyjnymi dachówkami, ale również nad i pod oknami połaciowymi, za i przed kominek a także we wszystkich miejscach, w których zaburzony jest wlot powietrza wentylacyjnego. Sposób montażu tego rodzaju dachówek jest taki sam jak dachówek tradycyjnych, jednak należy pamiętać o zamocowaniu siatki do otworu.
Według specjalistów dachówki wentylacyjne powinno montować się w drugim rzędzie przed oraz za „przeszkodą”, czyli np. kominem. Warto jednak wiedzieć, że nie ma potrzeby montowania takich dachówek w sytuacji, gdy tego rodzaju przeszkoda umiejscowiona jest w odległości poniżej 1,5m od kalenicy.