Komentarze

Nieszczelny dach – jak tego uniknąć?

Wszelkie uszkodzenia dachu mogą przyczynić się do jego nieszczelności, dlatego należy niezwłocznie przeprowadzać konieczne naprawy. Szczególnej uwagi wymagają zwłaszcza miejsca najbardziej podatne na przecieki. Powinno się je uszczelnić obróbkami dekarskimi oraz specjalistycznymi klejami, masami lub taśmami dekarskimi. Warto pamiętać, że najlepszym tekstem szczelności połaci dachowych jest zima. To właśnie wtedy można szybko przekonać się czy ekipa dekarska dobrze wykonała swoją pracę.

W momencie, gdy z dachu zaczyna jednak kapać woda, należy w miarę szybko zlokalizować przeciek. Trzeba jednak pamiętać, że o nieszczelności świadczy nie tylko przeciek, ale również pleśń i wilgoć wokół kratek wentylacyjnych, świetlików dachowych czy kominów. W celu określenia miejsca przecieku należy dokładnie obejrzeć poszycie. Najpierw trzeba sprawdzić wszystkie newralgiczne punkty, czyli:

•połączenia połaci,

•załamania,

•lukarny,

•miejsca wokół okien połaciowych,

•miejsca wokół kominów.

Jedną z najczęstszych przyczyn nieszczelności dachu jest uszkodzenie membrany. Dotyczy to zwłaszcza dachów o małym spadku, na których śnieg może dostać się pod folię. Nawet najmniejsze przerwania ciągłości folii dachowej należy naprawić stosując specjalną taśmę naprawczą do klejenia folii. Wszelkie nieszczelności w obrębie komina można usunąć za pomocą uszczelniacza. Zdecydowanie najlepiej nadaje się do tego specjalistyczna taśma aluminiowa z klejącymi warstwami, która zastępuję tradycyjną obróbkę z blachy. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »