Komentarze

Zastosowanie styropapy na dachu

Styropapa to materiał stworzony z połączenia papy i styropianu. Do jego produkcji wykorzystuje się płyty ze styropianu samogasnącego, które pokrywane są warstwą hydroizolacyjną wykonaną z papy. W sprzedaży można znaleźć zarówno produkty, które mają jedną warstwę zabezpieczającą przed wilgocią, jak i takie, które pokryte są papą z obu stron. Tego typu materiał stosowany jest przede wszystkim na dachach płaskich i o niewielkim kącie nachylenia. Zapewnia on doskonałą izolację termiczną, dlatego często wykorzystywany jest również na tarasach, ścianach piwnicznych, podłogach i stropach.

Styropapę można układać na podłożach drewnianych, betonowych oraz blachy trapezowej, a także na pokryciach wykonanych z papu. Materiał ten stosuje się nie tylko w budynkach nowo powstających, ale także tych, które są poddawane termoizolacji. Jest to produkt trwały i skuteczny dlatego znajduje zastosowanie przede wszystkim w budynkach jedno i wielorodzinnych.

Do zalet styropapy zalicza się przede wszystkim:

•dużą odporność nie niekorzystne czynniki zewnętrze,

•długi czas degradacji,

•zapewnienie w strukturze dachu odpowiednich warunków wilgotnościowych i cieplnych,

•lekką konstrukcję, dzięki której w minimalnym stopniu obciąża ona stropodach,

•bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego i ludzi,

•szybki i  nieskomplikowany montaż styropapowych płyt warstwowych.

Warto zauważyć, że dzięki styropapie można nawet o 70% skrócić czas pracy na dachu, który będzie nią ocieplany. Wynika to za faktu, że materiał ten sprzedawany jest w postaci warstwowych płyt która mają specjalne kiny spadkowe ułatwiające stworzenie kompleksowego systemu dachowego. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »