Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Dachy zielone
- Szczegóły
- Kategoria: Dachy
Zielone dachy to przede wszystkim nawiązanie do natury oraz proekologiczne traktowanie terenów zurbanizowanych. Zieleń na dachach to szczególnie modne rozwiązania w nowoczesnym budownictwie biurowy, ale okazuje się, że rozwiązania są dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba. Koncepcja zielonego dachu musi być wdrożona już na etapie projektowania, ponieważ waga jednego metra kwadratowego może dochodzić do 500 kg. Oprócz udźwigu ważne są również koszty takiego przedsięwzięcia, ponieważ cent poszczególnych elementów będą znacznie wyższe. Zielone dachy muszą także przygotowane do uprawy roślin, a co za tym idzie niezbędne będą odpowiednie warunki glebowe, wilgotnościowe oraz nasłonecznienie.
Preferowane są dwa rodzaje zielonych dachów:
•ekstensywne – charakteryzujące się niewielkim ciężarem własnym do 180 kg/m2. Przeznaczone są dla roślin o płytkim systemie korzeniowym i niedużym zapotrzebowaniu wody. Warstwą wegetacyjną jest gotowy substrat z mieszaniny gruboziarnistych skał. Warstwa filtracyjna to najczęściej włóknina o gęstości 100g/m2, natomiast do warstwy drenażowej stosowana jest folia kubełkowa.
•intensywne – charakteryzuje się dużym ciężarem własnym do 220 kg/m2. Niezbędne jest wykonanie systemu nawadniającego. Rośliny, które są stosowane to : trawy, krzewy a nawet drzewa. Warstwa wegetacyjna składa się z odpowiedniego substratu. Warstwa filtracyjna to włóknina o gęstości 100g/m2. Warstwa drenażowa składa się z folii kubełkowej. Stosowana jest jeszcze warstwa ochronna z włókniny o gęstości 300g/m2.