Komentarze

Dach wykonany z blachy łączonej na rąbek stojący

Wybór dachu to często decyzja wymagająca dogłębnej analizy dostępnych na rynku ofert. Często trudno jest wybrać zadaszenie najlepiej pasujące zarówno do wyglądu budynku, jak i charakterystycznych cech elewacji. Coraz popularniejszą metodą krycia jest technologia na rąbek stojący. Jest to sposób łączenia arkuszy blachy płaskiej, który dostarcza dodatkowo walorów estetycznych.

Blacha montowana na rąbek stojący cechuje się duże odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niezależnie od kąta nachylenia dachu inwestor ma gwarancję szybkiego odpływu zarówno wody opadowej, jak i pokrywy śnieżnej. Konstrukcja jest wyjątkowo stabilna, co zapobiega zachwianiu podczas wyjątkowo silnych wiatrów. Ten sposób pokrycia spełnia wszelkie założenia dla dachu w klimacie umiarkowanym.

Technologia na rąbek stawiany używana jest do łączenia arkuszy blach płaskich wykonanych z różnych metali. Najchętniej stosowane są blachy aluminiowe o 10 letnim terminie gwarancji oraz ze stali obustronnie cynkowanej, gwarantujące 15 lat bezawaryjnego użytkowania. Najtrwalsza jest blacha cynkowo-tytanowe, której gwarancja opiewa na 30 lat.  Metale pokrywane są warstwą pasywacyjną, a następnie podkładową, aby w efekcie wykończyć je powłoką satynową. Przed montażem wskazane jest położenie specjalnej włókniny, której zadaniem jest zmniejszenie akustyczności blachy. Dodatkowa warstwa włókniny zapobiega powstawaniu skroplin i tworzeniu się miejsc wilgoci. Blacha płaska jest dostępna w rolkach lub arkuszach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »