Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
- Szczegóły
- Kategoria: Dachy
W celu zabezpieczenia domu przed wilgocią i wodą, a także przed zabłąkanymi ptakami i wszelkiego rodzaju owadzimi szkodnikami konieczne jest zamontowanie podbitki dachowej. Do wyboru mamy PCV lub drewno.
Podbitka z drewna jest najbardziej naturalnym i najstarszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa okapu. Wykonana może być z kilku rodzajów drewna, najodpowiedniejsze są deski modrzewiowe, świerkowe lub sosnowe. Ich grubość waha się pomiędzy 17 a 22 mm. Mocowane są bezpośrednio do krokwi. Najczęściej nie potrzeba mocowania dodatkowych desek izolacyjnych, ponieważ pomiędzy prostymi deskami znajdują się naturalne szczeliny. Główną zaletą takiej podbitki jest jej naturalność. Jest to również materiał odporny na blaknięcie, jak również na działanie czasu – nie kurczy się, nie zmienia kształtu, zachowuje swoją sztywność.
Z kolei podbitka PCV jest zdecydowanie cieńsza, niż ta drewniana, ma niecały centymetr. Mocowana jest podobnie jak jej konkurentka, a wyglądem przypomina panele podłogowe. Jest to materiał odporny na działanie wody i wilgoci. Jej główną zaletą jest brak konieczności odnawiania, tak jak w przypadku podbitki drewnianej. PCV wystarczy przemyć wodą. Jest to także wyrób niepalny. Niewielka waga sprawia, że PCV można mocować także do lekkich konstrukcji. Jest to również zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż deski. Dzięki dużemu wyborowi kolorów można dostosować wzór do charakteru domu. Wybór uzależniony jest zatem głównie od funduszy oraz konstrukcji dachu – do delikatnej lepsze są panele PCV, przy mocniejszej sprawdzą się drewniane deski.
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.