Komentarze

Markizy solarne

Technologia solarna cieszy się coraz większa popularnością, a produktów, które ją wykorzystują stale przybywa. Dzięki energii słonecznej świeca lampy ogrodowe, ładują się telefony, czy podgrzewa woda w domach jednorodzinnych. Istnieją również bardziej nowoczesne rozwiązania, np. elektronicznie sterowane okna, czy markizy zasilane panelem solarnym. Są one bardzo praktyczne, ponieważ nie tylko pozwalają na zacienienie poddasza, ale także zapewniają poczucie prywatności i chronią przed hałasem z zewnątrz. 

Niewątpliwym atutem rolet solarnych jest brak konieczności podłączania uch do zasilania 230V. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w miejscach, do których trudno takie zasilanie doprowadzić. Panel solarny najczęściej jest umiejscowiony w górnej kasecie, dzięki czemu gromadzi dużą ilość energii słonecznej. Jedno naładowanie energooszczędnej baterii solarnej pozwala na aż 100-krotne użycie, więc zużycie prądu jest naprawdę niewielki. Co ciekawa, roleta działa nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do światła słonecznego – do naładowania baterii wystarczy światło dzienne.

Nowoczesne markizy solarne są także wyposażone w profesjonalny sterownik, dzięki któremu możliwe jest sterowanie pilotem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ułatwiające zasłanianie i odsłanianie okna. Montaż tego rodzaju rolet jest naprawdę łatwy. Można je stosować zarówno w oknach dachowych, jak i zwykłych. Panele słoneczne doskonale sprawdzają się także w markizach, używanych jako drzwi garażowe. Rolety są dostępne w wielu rozmiarach.  

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »