Komentarze

Najlepsze miejsce na kolektory słoneczne

Najprostsza odpowiedzią w tej sytuacji jest stwierdzenie, że najlepszym miejscem na kolektory słoneczne jest oczywiście dach. Każdy dom posiada zwieńczenie w postaci dachu, nieważne czy jest on spadzisty czy prosty. Na każdym z nich możliwe jest zamontowanie kolektorów słonecznych. Chyba, że mamy do czynienia z dachem o nietypowym kształcie z niewielkimi powierzchniami prostymi. Jak wiadomo kolektory słoneczne ją to panele różnej wielkości. Dlatego też należy umieszczać je na pokrywie dachowej. 

Na szczęście w każdej sytuacji jest jakieś rozwiązanie. Chodzi o to, że w chwili kiedy mamy nietypowy w kształcie dach możemy zdecydować się na kolektory słoneczne, które zostały montowane nie na całej powierzchni dachu, a jedynie przymocowane do niego. Wtedy mogą odstawać od powierzchni dachu. Na pewno ułatwi nam to nie tylko montaż, ale także korzystanie z kolektorów słonecznych. 

Nie mniej jednak jak wiadomo w większości przypadków mamy do czynienia z dachami o prostych powierzchniach i dość sporych rozmiarem. Dlatego montaż kolektorów słonecznych na ich powierzchni nie powinien stanowić żadnego problemu. Będą one wyglądały mnie więcej tak jakby zostały na dachu położone, jednak oczywiście są do niego mocno i trwale przytwierdzone. Na pewno warto zainwestować w takie elementy by później cieszyć się z zaoszczędzonej energii. W końcu możemy dzięki kolektorom słonecznym czerpać ciepło z innego źródła niż te płatne i wszystkim znane już od bardzo dawna. Tutaj mamy tańsze i ekologiczne źródło energii.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »