Komentarze

Kolektory słoneczne – dach, który produkuje energię

Polska jest krajem naprawdę słonecznym. Pomimo zimy i jesieni, która kojarzy nam się z szarością i pochmurnym niebem, to nie zawsze tak jest. Nawet te miesiące potrafią być przecież bardzo słoneczne i jasne.  Dlatego nowoczesne technologie mają u nas racje bytu.  Dzięki nim możemy korzystać z darmowej energii, dzięki wykorzystaniu promieni słonecznych w naszym domu. Pozostaje pytanie, czy każdy dach może produkować energię?

Powierzchnie dachów płaskich oraz tych skośnych są w sam raz na zastosowanie kolektorów.. No ale muszą to być stosunkowo lekkie konstrukcje. Nowoczesna technologia sprawia, że w zasadzie możliwe są każde rozwiązania technologiczne, dostosowane i do domu do przeróbki na taki eko i stawianego od podstaw z projektem od razu eko.

Liczy się też i estetyczny wygląd. System montażu MSE 100 jest to montowanie płytek kolektora w dach. Rozwiązanie to zapewnia estetykę i należyte wkomponowanie modułów w dach zwłaszcza skośny za pomocą elementów, które są niewidoczne. Konstrukcja ta nie posiada ram. Wygląd jej przypomina jednolitą, szklaną taflę, która została zamontowana w dach pozostając jego elementem nawet można by rzec dekoracyjnym. Ta całościowa konstrukcja harmonijnie współgra z każdym materiałem, z którego wykonany został dach.

Pasuje i do blachodachówki i do klasycznej dachówki. Całość jest bardzo szczelna i nie wymaga od nas dodatkowych nakładów finansowych na wzmocnienie np. wodoodporności. Nie wymaga również czyszczenia, ponieważ oczyszcza się samoistnie pod wpływem opadów deszczu. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »