Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Fotowoltaika na dachu
- Szczegóły
- Kategoria: Kolektory słoneczne
Panele fotowoltaiczne mają służyć pozyskiwaniu cieplnej energii słonecznej, która jest poprzez konwerter przetwarzana na prąd elektryczny, który może być wykorzystywany w gospodarstwach domowych, firmach przemysłowych cz punktach usługowych. Nadwyżki otrzymanej energii można sprzedawać, co wiąże się z wieloma różnymi problemami. Posiadacz mikroinstalacji o mocy 50 kWp wykorzysta uzyskaną energię prawie na bieżąco, natomiast większe znaczenie w produkcji mają właściciele farm fotowoltaicznych.
Indywidualny producent energii może przekazywać nadwyżki do sieci w rozliczeniu za 1 kWh może sobie odebrać od 0,7 do 0,8 kWh. Wysokość zwrotu zależy od mocy instalacji fotowoltaicznej.
Farmy fotowoltaiczne mogą prowadzić przemysłową sprzedaż po uzyskaniu specjalnej koncesji upoważniającej do prowadzenia takiej działalności. Farmy posiadaną energię sprzedają w systemie aukcyjnym, gwarantującym stawki za przesył.
Prosumenci są upoważnieni do gromadzenia nadwyżki energii w zakładach energetycznych, z których mogą odebrać w momencie niedoboru z własnego źródła. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku okresów zimowych, kiedy zgromadzona energia może być przeznaczona na ogrzewanie pomieszczeń. Rozliczenia są między prosumentem a zakładem energetycznym, z którego usług korzysta.
Energia pochodząca z paneli fotowoltaicznych zaliczana jest do zielonej i pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Jest to bardzo ekologiczna forma pozyskiwania energii, umożliwiająca jednocześnie ochronę środowiska naturalnego.