Komentarze

Kolektory słoneczne dofinansowanie

Od wielu lat powstaje pytanie jak pomóc ludziom, którzy chcieli by mieć kolektory słoneczne. Na całe szczęście powstają programy, które dofinansowują dużą część inwestycji. W ostatnim czasie bardzo popularnymi formami dofinansowania są takie instytucje, jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w skrócie (NFOŚiGW).

Instytucja ta pomaga już od wielu lat ludziom, zainteresowanym tego typem inwestycji. Oczywiście pomoc można wykorzystać czy też przeznaczyć jak i w montaż tak i w remont takich kolektorów. Na stronach internetowych powstają różnego  rodzaju kalkulatory, które umożliwiają przeliczyć na jakie dofinansowanie możemy liczyć i ile potrzebujemy na to gotówki. Z tego co wiadomo od przyszłego roku możemy dostać aż 45% dofinansowania za taki projekt. Oczywiście jest to forma dotacji, którą potem musimy spłacić poprzez Bank Ochrony Środowiska, który jest odpowiedzialny za tego typu projekty.

O dofinansowanie może się starać praktycznie każda osoba zainteresowana kolektorami słonecznymi, może to być osoba fizyczna bądź oczywiście osoba stanowiącą wspólnotę mieszkaniową. Wielkość takiego dofinansowania nie może przekroczyć 2500 zł na jeden metr kwadratowy. Kredyt tego typu może być przeznaczony tylko i wyłącznie na budowę lub całkowite sfinalizowanie kolektora słonecznego. Jeżeli się zdecydujemy na takową inwestycję możemy zgłosić się do jednego z sześciu banków na terenie polski. Ponieważ banki te posiadają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i tylko tu jest możliwość ubiegania się o dotację.

Komentarze   

 
0 #1 Robert 2013-05-20 16:30
To dofinansowanie to wielka ściema. Nie można wyłożyć swoich pieniędzy, tylko trzeba brać kredyt. Więc na pytanie dla kogo to dofinansowanie jest powinniśmy odpowiadać: "Dla banków!"
Cytować
 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »