Komentarze

Ekologiczna bateria solarna

Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, oraz ekologicznego podejścia sprawia że coraz chętniej korzysta się z takich rozwiązań jak baterie słoneczne. Instalacje solarne oraz pompy ciepła stają się przyszłościowym rozwiązaniem w systemie ogrzewania. Największym Polusem takich systemów jest ogromna oszczędność oraz. 

Baterie solarne zamieniają energię promieni słonecznych  i ziemi, na energie elektryczną, która ogrzewa nasze domy. Kolektory umieszcza się na dachach, tak aby chłonęły one jak największą ilość promieni słonecznych. Wypełnia się je specjalnym płynem, który ma za zadanie przeniesienie ciepła. Zamontowana pompa przeprowadza czynniki ciepła. 

Jeżeli chodzi o ofertę baterii solarnych jest ona coraz bogatsza. Najbardziej znane są kolektory płaskie. Firma Junkers ma w swoim posiadaniu szeroką gamę baterii. Linia Classik to najlepsze rozwiązanie dla powstałych już instalacji, które chcemy rozszerzyć o systemy solarne. Kolejna linia Comfort- jest najbardziej wydajne względem swojej ceny. Ostatnia Excellence to linia, która pochłania największa ilość promieni słonecznych , dodatkowe elementy zapewniają szybszy przepływ czynnika grzewczego, a co za tym idzie lepszy przepływ ciepła. 

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem są tzw. Pompy ciepła z kolei korzystają z ciepła znajdującego się pod powierzchnią. Do jego działania są jednak potrzebne trzy zamknięte obiegi: solankowy, środka chłodniczego oraz grzewczy. Pierwszy z nich umożliwia ogólne wykorzystanie gruntu jako nośnika ciepła. Możliwie jest to poprzez sondy gruntowe, które wprowadzane są na duża głębokość (ok. 50-100m) do ziemi. Jako źródło energii możemy wykorzystać również kolektory poziome, podgruntowe lub samego ujęcia wody.,

Duża rolę w wymianie ciepła odgrywa-parownik. Podgrzewa on solankę, która uwalnia energię do miejsca gdzie znajduje się środek chłodniczy. Po przekazaniu owa substancja wyparowuje i w rezultacie zmienia stan skupienia w gazowy. Głównym elementem działania takiej pompy jest sprężyna, która ma za zadanie zwiększenie ciśnienia, a co za tym idzie temperatury oparów. Z pomocą tzw. skraplacza energia w postaci ciepła przekazywana jest do ostatniego obiegu- grzewczego. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »