Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Ozdoby dachu
- Szczegóły
- Kategoria: Nowości branżowe
Perfekcyjnie ułożone dachówki ceramiczne, czy inne eleganckie pokrycia dachowe z pewnością stanowią ozdobę domu. Jednak obecnie coraz bardziej popularne są różnego rodzaju ozdoby dachowe, które nadają budynkowi wyjątkowego charakteru. Można do nich zaliczyć zarówno szczytowe płytki reliefowe, jak i nasadki kaletnicowe, wiatrowskazy, czy ozdobne figurki. Poza tym w asortymencie sklepów budowlanych są także efektowne szpice, stylowe wimple i wodorzygacze oraz chorągiewki. Można również zdecydować się na inne motywy dekoracyjne, takie jak ozdobne dachówki, czy ornamenty.
Do ozdób najbardziej efektownych zaliczamy ceramiczne rękodzieła, które mogą mieć postać figurek różnych zwierząt, czy ludzi. Wśród nich dostępne są na przykład gołębie, które symbolizują delikatność i łagodność, lisy symbolizujące przebiegłość i spryt, a także konie, które mogą być symbolem wytrwałości i pracowitości, ale także uporu i głupoty. Warto więc z rozwagą wybierać tego rodzaju gadżety, zwracając także uwagę na ich wielkość, ponieważ zbyt duże zamiast podziwu mogą wywołać śmieszność.
Dużym powodzeniem cieszą się również ruchome elementy dekoracyjne, mające postać wiatrowskazów. Najczęściej są one zrobione z blachy falistej, która zapewnia im lekkość i umożliwia obrót zgodnie z kierunkiem wiatru. Konstrukcje uzupełniają zazwyczaj łożyska kulowe, dzięki którym ozdoba porusza się nawet w czasie niewielkich powiewów. Tego rodzaju ozdoby mają zwykle kształt koguta lub chorągiewki, ale coraz częściej spotyka się też wiatrowskazy w kształcie numeru domu.