Komentarze

Nowoczesne systemy przeciwoblodzeniowe

Rolą systemów przeciwoblodzeniowych jest przede wszystkim zapobieganie powodowanym przez lód uszkodzeniom rur spustowych oraz rynien. W ten sposób przeciwdziałają one różnorodnym uszkodzeniom dachu i fasad. Ponadto zapewniają też bezpieczeństwo osobom, które znajdują się w pobliżu budynku. Nowoczesne system przeciwoblodzeniowe można zainstalować na niemal każdym dachu, Skutecznie likwidują one lód i śnieg, a przez to zapewniają drożność rynien i chronią przed oblodzeniem oraz nadmiernym spływem wody. 

Dobór odpowiedniego systemu przeciwoblodzeniowego zależy w głównej mierze od lokalnych warunków atmosferycznych oraz rodzaju dachu. Dachy dzielimy najczęściej na dwie grupy:

•dachy ciepłe – są słabo izolowane, a śnieg i lód topi się na nich w wyniku przenikania ciepła z wewnątrz budynku. Woda z takiego stopionego śniegu spływa na dół i zazwyczaj zamarza przy samej krawędzi dachu. Z tego względu na takich dachach stosuje się instalacje o większej mocy,

•dachy zimne – są dobrze izolowane i cechują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Na dachach zimnych śnieg roztapiany jest przez słońce, w wyniku czego tworzą się sople oraz nawisy śnieżne.

Najczęściej moc grzejna stosowanych w instalacjach dachowych kabli wynosi od 18 do 30 W/mb. Oczywiście w partiach szczytowych, które pokryte są mięknącymi pod wpływem ciepła materiałami palnymi moc kabli może wynosić maksymalnie 20W/mb. Jednakże, wybierając moc kabli trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego wykonany jest system rynnowy. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »