Komentarze

Przygotowanie na zimę

O zabezpieczeniu pokrycia dachowego na niskie temperatury warto pomyśleć już wtedy, kiedy jest ciepło, aby się z tym nie spóźnić. Po letnich burzach i jesiennych ulewach, należy zadbać o udrożnienie i szczelność rynien. Na pewno trzeba je oczyścić z liści. Poza tym wskazane jest usunięcie za pomocą kleju i silikonu drobnych uszkodzeń. Przydatna do tego może być również farba korozyjna. W przypadku wystąpienia poważniejszych problemów z rynnami, konieczne będzie ich wymiana w całości lub w miejscu największego defektu.  

W okresie letnim, a już na pewno jesiennym, niezwykle istotne jest sprawdzenie, czy haki mocujące przy rynnach nie zostały obluzowane albo nawet zerwane. Byłby to skutek poprzedniej zimy, kiedy zamarznięta w rynnach woda doprowadziła do takiego efektu. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiego stanu rzeczy byłoby zamontowanie płotków przeciwśnieżnych. Przy okazji przeglądu pokrycia dachowego warto przyjrzeć się stopniom i ławom kominiarskim, które oczywiście powinny być odpowiednio zamontowane. Dzięki ich zweryfikowaniu, będzie wiadomo, czy system komunikacji na dachu jest właściwy i wejście na dach będzie dla kominiarza bezpieczne.

Co jakiś czas warto przeprowadzić przegląd generalny. Obejmować on powinien obróbkę blacharską, kosze dachowe i przejście przez połać do części dachu. Jeśli po większym deszczu pojawiły się przecieki, jest to znak, że konieczna będzie wymiana elementu pokrycia dachowego. Warto zaplanować i przeprowadzić tę czynność, kiedy jeszcze będzie ciepło. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »