Komentarze

Elastyczne, nowoczesne systemy kominowe Flex

Elastyczne wkłady kominowe pozwalają na przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy. Rozwiązania te sprawdzają się nawet w trudnych warunkach montażowych. Dzięki temu z łatwością można je montować m.in. w trudno dostępnych, starych szachtach czy kominach mających nieregularne kształty. Wkłady kominowe Flex to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy niezbędna jest wymiana kotłów starego typu. Najważniejszym elementem wkładów są elastyczne rury. 

W zależności od potrzeb, można wybierać spośród stalowych systemów do kotłów atmosferycznych, kondensacyjnych i turbo oraz aluminiowych przewodów elastycznych, które przeznaczone są głównie do wentylacji. Decydują się na wkład, który ma pracować z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi lub turbo, najlepiej wybrać model jednościenny Flex z klasą ciśnieniową P1. Jego rury wykonane są z jednej warstwy specjalnie ukształtowanej taśmy. Mają kształt harmonijki, dzięki czemu cechują się duża giętkością i łatwością montażu. 

W ofercie są również systemy Flex x2, które przeznaczone są do kominków oraz kotłów opalanych drewnem. Są to modele bardzo odporne na korozję które można z łatwością zamontować za pomocą specjalnych pakietów przyłączeniowych. Nowoczesne systemy kominowe z elastycznymi rurami nadają się także do instalacji wentylacyjnych. Wkład Flex ALU może pracować nawet w temperaturze sięgające 200stC. Poza tym pomimo tego, że jest elastyczny, wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »