Komentarze

Strychowe schody nożycowe

Strych jest pomieszczeniem rzadko użytkowanym, dlatego zwykle stosuje się do niego schody chowane w suficie. Niedawno wprowadzono jednak nowe, ciekawe rozwiązanie którym są schody nożycowe. Są one umieszczone w skrzyni, do której montowana jest klapa strychowa, dzięki czemu są zupełnie niewidoczne. Wykonane są w całości z metalu, więc ich estetyka nie jest najlepsza. Mają jednak znacznie większą wytrzymałość i mogą przenosić o wiele większe obciążenia niż rozsuwane schody drewniane. 

Zaletą nowoczesnych schodów nożycowych jest łatwość otwierania, rozsuwania oraz chowania. Mają one mechanizmy odciążające, dzięki czemu radzą sobie z nimi także osoby starsze czy młodzież. Według wielu opinii użytkowników są one zdecydowanie najłatwiejsze w obsłudze, a do tego zajmują niewiele miejsca, więc świetnie nadają się do niewielkich pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze schodów nożycowych trzeba brać pod uwagę zarówno rozmiary otworu w suficie, jak i wysokość pomieszczenia czy rozmiary skrzyni. 

Koszt schodów nożycowych jest dość wysoki – jest to najdroższe rozwiązanie w przypadku schodów na strych. Najtańsze można kupić od 500 zł. Zdecydowanie najpopularniejsze marki schodów dachowych do Termo oraz Fakro. Fakro oferuje tradycyjne schody nożycowe oraz schody nożycowe ognioodporne. Doskonałe opinie ma zwłaszcza model Fakro Optistep, który ma wyjątkowo mocną konstrukcję. Co więcej, dzięki wygodnym rolkom schody nie rysują podłogi. Atutem tego modelu jest także komfortowy mechanizm odciążający. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »