Komentarze

Płyty budowlane mfp – równe i gładkie poszycie

Jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku poszycia sztywnego są nowoczesne płyty mfp. Można dzięki nim uniknąć wielu wad, które wiążą się ze stosowaniem tradycyjnych rozwiązań. Przede wszystkim układanie płyt mfp przebiega znacznie szybciej niż montaż tradycyjnego deskowania, ponieważ w trakcie prac nie trzeba aż tylu łączników. Co więcej, płyt nie trzeba impregnować, dzięki czemu zmniejsza się koszt inwestycji, a tempo prac jest szybsze. Warto też zaznaczyć, że powierzchnia wykonana z płyt mfp jest gładka i równa.

Na poszyciu wykonanym z płyt mfp można kłaść pokrycia nawet z blach płaskich układanych na rąbek stojący czy z gontów bitumicznych, które wymagają przecież idealnego podłoża. Doskonale gładkie poszycie jest ważne także wtedy, gdy do jego izolacji stosowana będzie wysoko paroprzepuszczalna membrana dachowa. Tego rodzaju membrany są bardzo podatne na rozdarcia i przetarcia. Dzięki poszyciu z płyt mfp ryzyko uszkodzenia jest znacznie mniejsze. Co więcej, są to płyty mające znacznie wyższą paroprzepuszczalność niż płyty OSB, dzięki czemu perfekcyjnie współgrają z parametrami zastosowanej membrany. 

Płyty mfp to świetne rozwiązanie także wtedy, gdy pokrycie dachowe może być układane na drewnianych łatach. Oczywiście łaty i kontrałaty pozwalają zmniejszyć ciężar działający na więźbę dachową, ale dzięki płytom mfp można ją doskonale usztywnić, a przy tym skutecznie wyciszyć pomieszczenia, które znajdują się na poddaszu. Stosowanie płyt mfp to także oszczędność, ponieważ każdy kawałek można wykorzystać przy montażu. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »