Komentarze

Nowości w branży

Branża budowlano-remontowa rozwija się bardzo prężnie, a na rynku ciągle pojawiają się nowości, które rewolucjonizują systemy wykończeniowe czy budowlane. Do ostatnich ciekawostek zaliczają się:

•płyty budowlane MFP. Jest to znakomite rozwiązanie dla poszycia dachowego, ponieważ można je kłaść szybko, mniej czasu poświęca się na łączenia i nie trzeba ich zabezpieczać tak jak  odeskowanie. Jest to szczególnie istotne przy zastosowaniu blach płaskich albo gontów bitumicznych. Płyty te świetnie się sprawdzają, kiedy pokrycie dachowe mocowane jest do drewnianych łat.

•schody strychowe w formie nożycowej. Jest dobre rozwiązanie dla pomieszczeń, które nie mają miejsca, by wyprowadzić schody na strych. Chowane są w skrzyni, a w momencie rozsuwania wyjmowane i rozkładane. Ich uroda pozostawia wiele do życzenia, ale ponieważ mieszczą się w pudełku i tam są niewidoczne, ważna jest tylko ich użyteczność. Świetnie nadają się do małych pomieszczeń typu spiżarnia, gdzie powierzchnia jest niewielka. Koszt schodów jest niewysoki, ale za ceną stoi też jakość.

•papa Braas bit Premium SBS. Doskonale nadaje się do pokrywania dachów dokładnie odeskowanego poszycia dachowego przy spadzistych skrzydłach. Jest papa, którą kładzie się jednowarstwowo, a  z  obydwu stron rolki znajdują się przylepne pasy, co pozwala na montaż bez użycia palników. Dzięki temu zakłada się ją szybko i wygodnie ze względu na niską wagę.

•okna do stropodachów. Coraz częściej, wykorzystując nowe technologie, buduje się domy z płaskimi dachami. Firma Fakro stworzyła okna do stropodachów, dzięki którym można oświetlić górne pomieszczenia dodatkowym światłem zewnętrznym. Są to wyjątkowo szczelne i mają bardzo wysokie parametry termoizolacyjne.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »