Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Dach odwrócony
- Szczegóły
- Kategoria: Nowości branżowe
Dach odwrócony to nic innego jak płaskie zadaszenie z możliwością uprawy zieleni i wykorzystania jego naturalnych właściwości. Czym różni się od tradycyjnego płaskiego dachu inaczej zwanego stropodachem. Dach tego typu wymaga szczególnej troski jeśli chodzi o wentylację i hydroizolację. W dachu tradycyjnym układ warstw jest następujący:
warstwa paraizolacji z papy podkładowej, płyty polistyrenowe, warstwa hydroizolacyjna złożona z kilku pokładów odpowiedniej papy.
Natomiast w przypadku dachu odwróconego układ wygląda inaczej. W pierwszej kolejności kładziona jest warstwa hydroizolacji, a dopiero w następnej kolejności instaluje się materiał niezbędny do ocieplenia dachu. Zamiast warstwy bitumicznej stosowany jest żwir lub płytki z betonu, których zadaniem jest właściwe odprowadzenie wilgoci. W wielu przypadkach używana jest również ziemia, które będzie podłożem do uprawy roślin. Dach odwrócony jest doskonałym sposobem na pozyskanie dodatkowej przestrzeni w budynku, idealny do stworzenia tarasów czy kwietnych łąk. Ekologiczna koncepcja architektoniczna jest coraz bardziej popularna wśród inwestorów, dlatego wiele osób decyduje się na tworzenie dodatkowych terenów zielonych na dachach budynków. Są nie tylko wygodne, ale również zapewniają dodatkowe walory estetyczne.
Należy jednak pamiętać, że dach odwrócony wymaga znakomitej jakości materiałów budowlanych oraz dekarzy o dużych umiejętnościach i doświadczeniu, ponieważ utrzymanie ogrodu na dachu wiąże się ze stworzeniem szczególnych warunków do uprawy.