Komentarze

Inteligentne domy

Wszechobecna informatyzacja i automatyzacja życia dotarła również do domów mieszkalnych. Powstają powoli inteligentne domy, z którymi właściciele mogą się porozumieć w kwestiach dotyczących obsługi urządzeń.

Korzystając ze smartfona można zlecać sieci domowej wykonanie różnych czynności związanych z funkcjonowaniem budynku np.:

sterowanie piecem i grzejnikami, a przez to kontrolowanie temperatury w domu,

ustawianie natężenia oświetlenia,

zapalanie oświetlenia w określonych miejscach w budynku,

korzystanie z monitoringu,

uruchamianie bramy garażowej,

uruchamianie rolet zewnętrznych,

włączanie i wyłącznie urządzeń korzystających z energii elektrycznej.

 

Powyższe czynności można również wykonywać znajdując się w dużej odległości od mieszkania.

Założeniem inteligentnego domu jest efektywne zarządzanie obiektem w celu zmniejszenia kosztów jego utrzymania. Jednak, żeby inteligentny dom mógł prawidłowo funkcjonować niezbędne są odpowiednie rozwiązania. Oprócz specjalnych: gniazdek, czujników, kamer, regulatorów, potrzebne jest również urządzenie centralne odpowiedzialne za sterowanie całym systemem. Aby taka sieć zastartowała wszystkie sprzęty muszą być ze sobą sprzęgnięte i połączone z siecią internetową, natomiast w domu powinny korzystać z Wi-FI lub innego systemu komunikacyjnego.

Inteligentny dom to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Można czuwać nad swoją nieruchomością nawet wiele kilometrów od niej. Jednak brak prądu, pozbawia właścicieli kontaktu i możliwości korzystania z dobrodziejstw cywilizacji.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »