Komentarze

Dwa rodzaje panelu dachowo-elewacyjnego

Nowością na rynku budowlanym jest panel dachowo-elewacyjny, szczególnie chętnie stosowany przy budowie obiektów typu stodoła. Jest to nowoczesna forma pokrycia dachowego i obicia elewacyjnego w jednym. Nawiązuje do stosowanej przed wielu laty metody wertkalno-naprzemiennej, obecnie dzięki wynalezieniu zamka zatrzaskowego jest to sposób dużo bardziej estetyczny i szybszy w montażu.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje panelu dachowo-elewacyjnego:

  • o powierzchni gładkiej,
  • profilowane wzdłużnie.
  •  

Panel dostępny jest w długościach: 1080 mm, 2040 mm, dzięki czemu można liczyć na obniżenie kosztów eksploatacyjnych i związanych z aplikacją blachy.

 

Montaż paneli jest bardzo prosty i odbywa się szybko i sprawnie, niemniej jednak warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych fachowców. Układanie odbywa się na zasadzie puzzli tzn. dopasowuje się do siebie poszczególne elementy tak, że powierzchnia pozostaje płaska.

 

Tego typu pokrycie elewacyjno-dachowe doskonale zapobiega działaniom niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczególnie sprawdza się w przypadku silnych, porywistych wiatrów w chłodnych porach roku. Dzięki odpowiedniej izolacji stosowanej pod panele wysokie i niskie temperatury nie mają wpływu na komfort życia mieszkańców.

 

Pomiędzy panelami zastosowany jest specjalny uszczelniacz, który zapobiega przeciekaniu i wnikaniu wilgoci do środka. Panele są pokryte powierzchnią antykorozyjną, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »