Komentarze

Regulatory temperatury

Jednym ze sposobów radzenia sobie z wysokimi kosztami ogrzewania jest montaż regulatorów temperatury, co pozwoli również osiągnąć najkorzystniejsze warunki w poszczególnych pomieszczeniach. Używając termoregulatorów można osiągnąć większą wydajność ogrzewania mniejszym kosztem.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, pozwalających regulować temperaturą w obiektach. Są połączone w sieć z kotłami grzewczymi, które posiadają zaawansowane konsole sterownicze, ułatwiające kierowaniem temperatury w zależności od warunków zewnętrznych. Uzupełnione o automatykę pokojową tworzą niezależny system utrzymujący określone warunki w konkretnych pomieszczeniach. Najnowszym osiągnięciem są sieci, którymi można sterować z dowolnego miejsca pobytu z użyciem smartfona.

W zależności od warunków panujących na zewnątrz regulator temperatury kotła centralnego ogrzewania zwiększa bądź zmniejsza moc pracy urządzenia. Odbywa się to dzięki zainstalowanemu czujnikowi, który przekazuje informacje do centrali sterowniczej kotła. Jeżeli temperatura spada moc pracy pieca wzrasta, jeżeli rośnie, kocioł zwalnia obroty. Konsole kierownicze mogą zarządzać również opcjami grzania wody.

Zastosowanie regulatorów w poszczególnych pomieszczeniach, pozwala sterować automatyką w całym obiekcie. Istnieje możliwość instalacji jednego czujnika lub w poszczególnych pokojach. Urządzenia komunikują się z centralą sterowniczą kotła i mają wpływ na jego pracę.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »