Komentarze

Świetliki jako źródło światła

Chcąc oświetlić ciemne zakamarki domu, warto zainwestować w nowatorskie i eleganckie zarazem rozwiązanie jakimi są świetliki tunelowe VELUX. Doskonale sprawdzą się domach parterowych jak i tam gdzie jest poddasze. Jest to ciekawe stylistycznie ale również funkcjonalne rozwiązanie.

Świetliki tunelowe VELUX sprawdzają się tam, gdzie z różnych względów, najczęściej konstrukcyjnych nie można zamontować okien. Materiał, z którego wykonano świetliki jest na tyle elastyczny, że pozwala stworzyć konstrukcję, która zapewni dopływ świata nawet w najbardziej ciemnych zaułkach domu. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w takich miejscach jak garderoba garaż czy toaleta czyli w miejscach gdzie niekoniecznie trzeba intensywnego oświetlenia, a zastosowanie ich pozwala na oszczędność energii. Minimalne wykorzystanie światła sztucznego na pewno jest również zachowaniem ekologicznym.

Działanie świetlików VELUX jest bardzo proste. Absorbują one promienie słoneczne, które przechodzą przez świetlik umieszczony na dachu, apotem przenikają przez rurę, a potem na zasadzie lustrzanych odbić przedostają się do środka. W tunelach w świetlikach zastosowano powłokę refleksyjną. Co ważne maksymalna długość świetlików może wynosić nawet sześć metrów co pozwala na ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Wybór świetlików zależy od kąta pod jakim nachylony jest dach i jaka ma być długość tu tunelu, który doprowadzi światło do wybranego miejsca w domu. 

Ponadto trzeba zwrócić uwagę, że świetliki tunelowe VELUX to znakomity element aranżacyjny każdego pomieszczenia. Podobnie jak tradycyjne lampy przyciągają uwagę i mogą sprawić, ze każde wnętrze będzie wyjątkowe, nadadzą mu elegancji i klasy. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »