Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Konserwujemy drewniane okna dachowe
- Szczegóły
- Kategoria: Okna dachowe
Drewniane ramy okien połaciowych są narażone między innymi na wilgoć, dlatego właśnie często zdarza się, iż po jakimś czasie pokrywa je pleśń. Problemem są zwłaszcza pęknięcia lakieru, ponieważ w powstałych w ten sposób szczelinach robią się czarne przebarwienia, które wyglądają nieestetycznie. Jednakże istnieje sposób, aby takie okna odrestaurować i sprawić, że będą wyglądać jak nowe. Oczywiście jest to dość czasochłonne zajęcie, ale efekty warte są włożonego wysiłku.
Przede wszystkim konieczne jest usunięcie starego lakieru, co można zrobić przy pomocy drobnego papieru ściernego, najlepiej o gradacji 100-120. Trzeba opamiętać o tym, by szlifować wzdłuż włókien. Po dokładnym starciu warstwy papieru, należy zastosować któryś ze środków do unieszkodliwiania pleśni lub silnie utleniający podchloryn sodu. Substancję nanosimy pędzlem ze sztucznym włosiem i czekamy aż ramy wyschną. Następnie ponownie szlifujemy drewno, pamiętając o tym, by osłonić twarz maseczką. W przypadku, gdy działanie środka wydaje się nam za słabe, możemy powtórzyć czynności malowania i szlifowania.
Kolejny etap to zastosowanie impregnatu, po którego wyschnięciu malujemy ramy lakierem. W momencie, gdy pierwsza warstwa lakieru wyschnie, matowimy powierzchnię ram za pomocą bardzo drobnego ściernego papieru. Ostatni etap to położenie kolejnej warstwy lakieru lub farby. Tak przeprowadzona konserwacja powinna wystarczyć na około 3-5 lat, a po tym okresie trzeba ją powtórzyć. Jest to najskuteczniejszy sposób na zachowanie ładnego wyglądu i funkcjonalności drewnianych okien dachowych.