Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Okna dachowe bezpieczne dla dzieci
- Szczegóły
- Kategoria: Okna dachowe
Pokój dziecięcy na poddaszu to świetne rozwiązanie, jednak ważne jest to, by zamontowane w nim okna miały specjalne okucia. Dzięki nim malec będzie bezpieczny, dlatego warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę. Istotne znaczenie ma zwłaszcza uchwyt do otwierania, który najlepiej umieścić w górnej części okna. Poza tym zamiast montować okna, które można całkowicie otworzyć, lepiej wybrać uchylne. Oczywiście najczęściej działają one tak, że najpierw trzeba je uchylić, a dopiero później otworzyć. Otwarciu można jednak zapobiec. W tym celu stosuje się specjalne elementy okuciowe – blokady otwarcia z kluczem, dzięki którym dziecko nie otworzy całego okna. Kluczyk do takiej blokady znajduje się oczywiście u rodziców.
Inną metodą na zabezpieczenie okien na poddaszy są specjalne klamki z przyciskiem. W tym przypadku konieczne jest jednoczesne przekręcenia klamki i wciśnięcie przycisku, co dla dziecka może być dość trudne. Dodatkowym zabezpieczeniem są klamki z kluczykiem, które można przekręcić dopiero po otworzeniu kluczem.
Okucia są niewątpliwie ważne, ale równie istotne są bezpieczne szyby. W pokoju dziecięcym sprawdzą się specjalne okna, w których szkło jest dodatkowo zabezpieczone sklejoną z szybą folią. Taka tafla nawet po potłuczeniu nie rozsypuje się na drobne kawałki, co minimalizuje ryzyko skaleczenia dziecka. Wybierając okno dachowe do pokoju dziecięcego trzeba też zwrócić uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej. Im jest on niższy tym łatwiejsze będzie utrzymanie w pomieszczeniu stałej temperatury.