Komentarze

Okna oddymiające nowy standard

Dziś okna dachowe są małym problemem, ponieważ nie są one zbyt duże i w razie, gdy zapali się góra bardzo często nie są one w stanie poradzić sobie z dymem i wszystko wlatuje do pomieszczenia co sprawia, że niebezpieczeństwo zatrucia jest bardzo duże. Na szczęście dzisiaj możemy zastosować nieco nowsze technologie, które nawet w razie pożaru pozwalają nam zapewnić odpowiednią wentylację. 

Okna oddymiające to nowość i jest to nic innego jak bardzo innowacyjny system grawitacyjnego odprowadzenia wszystkich substancji szkodliwych oraz ciepła. Okna można, by powiedzieć, że izolują w ten sposób rozprzestrzenianie się dalej pożaru co może być traktowane jako bezpieczna zapora ogniowa. W standardowym użyciu takie okna z kolei pozwalają nam wywietrzyć w dowolnej chwili całe mieszkanie a wszystko dzięki sprawnie działającemu systemowi wentylacji. Najważniejszą zaletą jest też to, że okna się nie palą posiadając bardzo wysoki stopień ochrony pożarowej zgodny z obowiązującymi normami. 

Okno oddymiające wykorzystuje działanie 2 siłowników elektrycznych, które pod wpływem działania czujników dymu automatycznie się otwierają wentylując całe pomieszczenie. Dzięki takiej innowacyjnej metodzie nie musimy się o nic martwić. Taka opcja chroni też o wiele lepiej nasz dom. Co ciekawe tego typu technologia wykorzystywana jest również w renomowanych hotelach dzięki czemu goście mogą czuć się maksymalnie bezpieczni mając takie okna do dyspozycji własnej trzeba przyznać, że to się sprawdza w praktyce dlatego coraz częściej stosuje się takie nowoczesne okna dachowe. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »