Komentarze

Okno zatrzymujące ciepło

W tym tajemniczym haśle kryje się po prostu pasywne okno dachowe. W końcu na pewno każdy już dawno zauważył, że obecnie coraz więcej budynków jest pasywnych, zatem samowystarczalnych jeśli chodzi o miedzy innymi ciepło. Wszystko to głównie dlatego, że cała konstrukcja potrafi zatrzymać ciepło i nie wydawać go na zewnątrz budynku. Naturalnie w takim przypadku przyda się również okno potrafiące to samo. nie wszystkie okna dachowe spełnia odpowiednie wymagania stawiane przed nimi. Dlatego też na poddasze najlepiej jest wybrać właśnie pasywne okna dachowe. Wszystko to dlatego, że dzięki temu w tym miejscu na pewno będziemy mieli szczelne okno, które nie wypuści ciepła. Jest to o tyle ważne, że jak wiadomo ciepło zawsze unosi się ku górze. Zatem na poddaszu możemy mieć go najwięcej. Każdy by chciał wtedy je tam zatrzymać, a nie wypuszczać na zewnątrz.

Oczywiście jeśli nie mamy domu pasywnego to takie okna dachowe także mogą zostać zamontowane. W końcu będziemy mieli pewność, że z domu nie ucieka ciepło. Co więcej niczym się one nie różnią wizualnie od normalnych okien dachowych. Dlatego też nie ma obawy, że niedopasują się do miejsca przeznaczenia pod względem kształtu czy nawet wyglądu.

Czas najwyższy pomyśleć o domowym budżecie i zainwestować w pasywne okna dachowe które pozwolą nam na zaoszczędzeniu na energii w domu, a przy okazji umożliwia nam podziwiać świata z innej perspektywy, z samego czubka naszego domu. Zamontować takie okna na poddaszu można w dowolnej chwili, nie tylko w domach pasywnych.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »