Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Łączone okna dachowe
- Szczegóły
- Kategoria: Okna dachowe
Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych sposobów na doświetlenie poddasza są oczywiście okna dachowe. Warto jednak pamiętać, że każde, nawet pojedyncze niewłaściwie zamontowane okno może być przyczyną przecieków, czy zawilgocenia ścian, a w ostateczności nawet uszkodzenia całej konstrukcji dachu. Z tego właśnie względu, w przypadku, gdy zdecydujemy się na łączenie okien dachowych bardzo dużą uwagę należy zwrócić na ich prawidłowy montaż. Większość renomowanych producentów pozwala na łącznie okien, ponieważ w praktyce daje to naprawdę duże możliwości w zakresie przeszklenia połaci dachu.
Okna trzeba łączyć umiejętnie, stosując się do określonych zasad. Przede wszystkim połączenie jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy okna mają identyczną grubość ościeżnicy. Dodatkowo w przypadku połączeń pionowych okna mogą mieć wprawdzie inną wysokość, ale konieczna jest ta sama szerokość. W łączeniach poziomych niezbędna jest natomiast identyczna wysokość. Przed rozpoczęciem montażu warto zastanowić się nad tym, czy w oknach będą rolety – jeśli tak, to niezbędnych jest ok. 25cm odstęp między oknami.
Kolejną niezwykle istotną zasadą przy montażu łączonych okien dachowych jest skontaktowanie się z projektantem domu. Może się bowiem zdarzyć tak, że między oknami trzeba będzie zastosować specjalne wzmocnienia, które zapobiegną osłabieniu konstrukcji dachu. Koniecznie trzeba też stosować profesjonalne kołnierze uszczelniające. Ich zadaniem jest utworzenie szczelnej powierzchni, pozwalającej na skutecznie odprowadzanie wody opadowej.