Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Jak zamontować okno dachowe?
- Szczegóły
- Kategoria: Okna dachowe
Tylko właściwie zamontowane okna do poddaszy dadzą możliwość długiego ich użytkowania. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów wykonawczych.
Pierwszym krokiem jest prawidłowe ułożenie okna, które da gwarancję swobodnego korzystania. Górna krawędź musi znajdować się na wysokości 200 cm, zaś dolna 100 cm nad posadzką. Całkowita powierzchnia okna stanowić powinna 1/10 powierzchni podłogi.
Krokiem kolejnym jest sprawdzenie rozstawu krokwi. Najlepiej jest, gdy odpowiada ona szerokości okna powiększonej o 3 cm z każdej strony. Gdy szerokość jest inna, warto poradzić się projektanta.
W następnej kolejności przygotowujemy w konstrukcji dachu otwór okienny. Przykręcamy montażowe łaty przestrzegając zaleceń zawartych w instrukcji. Potem demontujemy skrzydło z ościeżnicy i przykręcamy do niej kątowniki montażowe. Wszystkie niezbędne elementy do montażu są w zestawie razem z oknem. Ościeżnicę ustawiamy w otworze okiennym pamiętając, aby kątowniki opierały się na łatach montażowych.
Gdy ościeżnica jest już zamontowana należy wstawić w nią skrzydło i zobaczyć, czy szczeliny pionowe między skrzydłem a ościeżnicą przebiegają równoległe na całej długości. W ten sam sposób sprawdzamy szczeliny poziome. Czynność jest niezwykle ważna, gdyż jakiekolwiek nieprawidłowości wiążą się z koniecznością demontażu okna.
Krokiem kolejnym jest izolacja okna, która wiąże się z instalacją rynienki odwadniającej tuż nad oknem, której zadaniem jest zabezpieczenie okna przed wilgocią. Teraz już tylko wystarczy montaż ponumerowanych elementów kołnierza uszczelniającego i wykonanie wnęki okiennej, najczęściej z płyt kartonowo-gipsowych.
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.