Komentarze

Okna dachowe zasilane solarnie

Wiosna to doskonały czas na różnego rodzaju modernizacje i przebudowy. Podczas remontu poddasza warto zainwestować w wymianę okien dachowych na nowoczesne, sterowane elektrycznie i energooszczędne. Wymagania te spełniają okna solarne, których montaż nie wymaga doprowadzania przewodów. Dzięki temu z powodzeniem można je zakładać także we wnętrzach już wykończonych. Co ważne, technologię tą można wykorzystać także w przypadku już posiadanych okien dachowych z otwieraniem górnym. Wówczas wystarczy zainwestować w adaptacyjny zestaw solarny.

Solarne okna dachowe to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bardzo estetyczne, ponieważ mechanizmy są niewidoczne po zamknięciu okna. Wynika to z tego, że gromadzący energię panel solarny znajduje się na części zewnętrznej okna. Naładowana w pełni bateria wystarcza na aż 300 cykli otwierania i zamykania okna. Do podgrzewania panelu solarnego wykorzystywana jest minimalna ilość energii, dlatego bateria funkcjonuje bez zarzutów nawet podczas opadów. 

Oknami solarnymi można sterować za pomocą dotykowego panelu sterowania, do którego dostęp jest w każdym miejscu domu. Co więcej, tego rodzaju panel jest w stanie obsługiwać nawet 200 urządzeń, a do tego daje możliwość tworzenia własnych programów. Dużą wygodę zapewnia np. zaprogramowanie zamykania rolet po zmroku czy odsłaniania o świcie. Solarne okna dachowe mają również wbudowany czujnik deszczu, dzięki czemu są automatycznie zamykane, gdy wykryje on wilgoć. Okna można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, markizy czy żaluzje

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »