Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Okna dachowe przed zimą
- Szczegóły
- Kategoria: Okna dachowe
Przygotowania domu na mroźne temperatury obejmuje mię innymi zadbanie o to, aby okna połaciowe były w jak najlepszym stanie. Przede wszystkim należy usunąć liście i innego rodzaju zanieczyszczenia, jakie przez cały rok nagromadziły się w kołnierzu uszczelniającym. Okna dachowe są przystosowane do zimnych dni i nocy, w związku z czym absolutnie nie dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia szyby nawet podczas największych mrozów. Nie ulega jednak wątpliwości, że śnieg może utrudnić otwarcie okien. Najlepiej usuwać go od razu po zakończeniu opadów. Jeśli jednak warstwa śnieżna znajduje się przy oknie dłuższy czas, zdecydowanie lepiej go nie otwierać, tylko poczekać aż się roztopi. Właśnie próba otwarcia okna z zalegającym na nim śniegiem może doprowadzić do jego zepsucia, chociażby ze względu na to, że doszło do przymarznięcia uszczelek.
Niejednokrotnie zimą może dojść do parowania okna dachowego od środka. Taka sytuacja występuje szczególnie w tych pomieszczeniach, w których ludzie się kąpią, gotują lub suszą pranie. Bezwzględnie już na etapie projektowania budynku należy zadbać o to, aby występowała w nim odpowiednia wentylacja, ponieważ wówczas para wodna, połączona z nieprzyjemnym lub nawet szkodliwym zapachem, będzie znacznie mniej dolegliwa.
Aby nie mieć problemu z parowaniem, trzeba pamiętać o umieszczeniu okna na odpowiedniej wysokości, jak również na wykonaniu szpalety dolnej i górnej. Pierwsza musi być prostopadła, a druga równoległa do podłogi. Warto zamieścić grzejnik pod oknem, co z pewnością jest kosztownym przedsięwzięciem. Zapewni to właściwą cyrkulację powietrza.