Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Okna dachowe a wentylacja
- Szczegóły
- Kategoria: Okna dachowe
Odpowiednia wentylacja domu czy mieszkania to podstawowy warunek komfortu mieszkańców. Zdecydowanie najtrudniej o dobrą wentylację w czasie zimy, kiedy trudno wywietrzyć pomieszczenia i trzeba wybierać między świeżym powietrzem a komfortem cieplnym. W takim wypadku praktycznym rozwiązaniem są nawiewniki okienne, które powinny w szczególności znaleźć się w pomieszczeniach poddaszowych. Obecnie bez większego problemu można kupić okna dachowe z wbudowanymi nawiewnikami, dzięki którym można uniknąć problemów z rozwojem grzybów i pleśni.
Nawiewniki w oknach dachowych zapewniają skuteczną mikrowentylację pomieszczeń. Mogą być umieszczone zarówno w górnej, jak i w bocznej części okien. Zdecydowanie najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się nawiewniki higrosterowane i ciśnieniowe. Nawiewniki ciśnieniowe mogą się samodzielnie regulować w zależności od tego, jaki jest poziom ciśnień wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz. Nawiewniki higrosterowane są w pełni automatyczne. Mają wbudowany czujnik, który analizuje poziom wilgoci i w razie potrzeby nawiewnik jest otwierany.
Oczywiście zakup okien dachowych z nawiewnikami to większy wydatek niż zakup tradycyjnych okien. Jednak według specjalistów warto ten wydatek ponieść, ponieważ nawiewniki zwiększają komfort mieszkańców i sprawiają, że koszty ogrzewania w sezonie grzewczym są znacznie niższe. Na pewno zdecydowanie taniej wychodzi zakup okien dachowych z wbudowanymi nawiewnikami niż późniejszy montaż samych nawiewników. Przy zakupie warto pamiętać, aby wybrać systemy nawiewu, których konstrukcja nie dopuszcza do przenikania przez nie wody.