Komentarze

Okna dachowe z automatyką – jakie wybrać?

Okna dachowe z automatyką to świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy otwory okienne znajdują się wysoko. Są to modele, którymi można sterować za pomocą pilota. Jeśli dodatkowo posiadają też czujnik deszczu, to wystarczy zaledwie kropla, aby zamknęły się automatycznie. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki tej opcji poddasze nie będzie zalane, gdy nikogo nie ma w domu, a nagle pogorszy się pogoda. Komfort można też zwiększyć za pomocą całkowicie zaciemniających rolet, dzięki którym po stronie południowej można ograniczyć dostęp słońca, co zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń latem. 

Wysoko położone okna dzięki automatycznemu sterowaniu są wygodne w obsłudze, co bardzo ułatwia codzienne użytkowanie. Zarówno roletami, jak i otwieraniem czy zamykaniem okna steruje się za pomocą pilota. Oczywiście takie okna sprawdzą się nie tylko w przypadku wysokich poddaszy, ponieważ można je zamontować także wtedy, gdy otwory okienne są umiejscowione nisko. Warto jednak pamiętać, że koszt takich okien jest dość wysoki – razem z montażem trzeba zapłacić ok. 6300 zł. 

Okna dachowe z automatyką można włączyć do systemu domu inteligentnego. Dzięki temu mogą być np. otwierane czy zamykane o określonych godzinach, a nawet zdalnie za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie. Warto więc takie rozwiązanie rozważyć, zwłaszcza jeśli domowników często nie ma lub wyjeżdżają na dłużej. Dzięki temu można wywietrzyć wnętrze, czy zapewnić ochronę przed jego wychłodzeniem w dowolnym momencie. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »