Komentarze

Okna dachowe - balkony dachowe

Najnowszym osiągnięciem producentów okien dachowych jest balkon dachowy. Jest to forma okna, która w dolnej części tworzy zabezpieczenia pozwalające korzystać z otworu okiennego jak z balkonu. Górna część podnosi się całkowicie do góry. Dzięki takim rozwiązaniom posiadacze mieszkań na poddaszach mogą optycznie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia, dodając efekt balkonu. Dachowe okna balkonowe po otworzeniu pozwala cieszyć się dopływem świeżego powietrza i większym nasłonecznieniem mieszkania. Jest dodatkowym elementem o charakterze ozdobnym i zapewnia większą widoczność i możliwość podziwiania okolicy. Natomiast złożone okno jest dużą taflą szyby, która również zapewnia dużo światła.

Ten sposób formowania balkonów jest dość nowatorski, gdzie górne skrzydło podnosi się do góry, a dolne jest uchylane w ten sposób, że formuje wnękę balkonową. Konstrukcję podtrzymuje mechanizm utrzymujący obydwie połacie i jednocześnie na uchylanie je w dowolnym zakresie. Od wewnątrz okno jest obsługiwane za pomocą jednej klamki, najczęściej z dwupunktowym etapem ryglowania. Okna wyposażone są w automatyczne nawiewniki, ułatwiające wymianę powietrza. Górna część okna balkonowego blokowana jest przez specjalną zasuwkę, dzięki której możliwe jest umycie szyb.

Najczęściej tego typu konstrukcje posiadają wzmocnione, bezpieczne pakiety szyb, specjalnie zabezpieczone przed rozbiciem, czy pęknięciem, gwarantujący bezpieczeństwo mieszkańcom. Elementy konstrukcyjne wykonane są zazwyczaj z dobrej jakości części drewnianych.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »