Komentarze

Ogrzewanie na poddaszu

Nowo wybudowany dom powinien być odpowiednio przygotowany także pod kątem ogrzewania. Co jednak mamy zrobić z najmniejszymi pokojami znajdującymi się na poddaszu przecież tam również musimy zapewnić ciepło. Zasadniczym problemem jest fakt, że nie możemy umieścić tam kaloryferów, przez co w momencie, gdy przychodzi pora zimowa miejsce, to jest absolutnie nie do mieszkania. Na szczęście dzisiejsze technologie sprawiają, że w takich miejscach możemy zastosować ogrzewanie podłogowe. 

Jednak nie każdy może skorzystać z takiego rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe jak każdy istniejący system ma swoje wady i zalety. Jeśli zapragniemy zastosować je bezpośrednio na poddaszu to musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim chodzi tu o same względy konstrukcyjne na wyższych poziomach mają one większe znaczenie niż na parterze, gdzie ten aspekt w ogóle nie jest brany pod uwagę. Ogrzewanie to świetny sposób na rozłożenie temperatury w pomieszczeniu. Jednak, jeśli chcemy zamontować całość na poddaszu to musimy większą uwagę zwrócić na nośność stropu. 

Bardzo często słaba konstrukcja stropu jest olbrzymim problemem przy ogrzewaniu podłogowym. Pierwsze co musimy zrobić to ocieplić strop. Taka izolacja jest konieczna i grubość takiego ocieplenia powinna wynosić przynajmniej 8 cm nigdy nie mniej. Jeśli przez to poziom posadzki znacznie się podniesie to stosowanie ogrzewania będzie mijać się z celem. Żeby zastosować w pełni ogrzewanie podłogowe strop musi być wytrzymały tak, by kolejna warstwa podłogi go zwyczajnie nie obciążyła. 

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »