Komentarze

Zagospodarowanie skosów

Jednym z nieodłącznych elementów każdego poddasza są skosy. Niejednokrotnie są one dość trudne do zagospodarowania, ale dzięki odrobinie wyobraźni można świetnie jest wykorzystać. Zdecydowanie najtrudniej urządzić poddasze pod dachem namiotowymi lub kopertowym. Niemniej i tutaj można sobie jakoś poradzić.

W przypadku, gdy na poddaszu urządzamy sypialnię, pod skosem można postawić łóżko. Doskonale sprawdzają się także niskie komody, które można zrobić na wymiar. Co więcej, skosy można także zabudować efektownymi szafami, tworząc przestronną garderobę. 

Na poddaszu można również urządzić salon. Wówczas skosy warto przeznaczyć na półki lub komody. Oczywiście wszystkie meble najlepiej robić na wymiar. Ponadto, jeśli ściany są kolankowe, to pod skosami bez problemu zmieści się zestaw wypoczynkowy z niewielkim stolikiem. 

W kuchni skosy świetnie nadają się na szafki z szufladami. Oczywiście pod skosem nie podstawimy np. lodówki, ale zamawiając meble na wymiar można stworzyć naprawdę efektowną i przede wszystkim wyjątkowo praktyczną zabudowę skosów. 

Urządzając na poddaszu pokój dla dziecka, pod skosami możemy umieści łóżko, a także półki i szafki. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju pojemniki, czy skrzynie na zabawki, a pod oknem dachowym można postawić biurko. 

Poddasze jest także świetnym miejscem na urządzenie gabinetu. Skosy wykorzystujemy tu przede wszystkim na szafki, schowki i półki na dokumenty. Jeśli skosy są odpowiednio wysokie, to można także pod nimi umieścić biurko.

 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »