Komentarze

Wygodna garderoba na poddaszu

Poddasze to jedno z wnętrz najtrudniejszych do urządzenia. Przyczyną są zwłaszcza skosy, które znacząco zmniejszają powierzchnię użytkową. Niejednokrotnie wydaje się nawet, że praktyczne zagospodarowanie poddasza jest niemożliwe. Tymczasem jest to wnętrze, w którym z powodzeniem można urządzić bardzo wygodną garderobę. Dzięki temu w domu nie trzeba stawiać ciężkich, masywnych szaf, które zajmują dużo miejsca. Oczywiście mogłoby się wydawać, że urządzenie garderoby na poddaszu nie jest dobrym pomysłem ze względu na wspomniane już skosy, które nie pozostawiają zbyt wiele pola do manewru. Jednak dzięki dobrze przemyślanej aranżacji taki pokój będzie naprawdę funkcjonalny.

W przypadku, gdy poddasze jest raczej niewielkie można zdecydować się na tradycyjne drążki, które pozwolą na wygodne powieszenie ubrań. Poza tym wszelkie małe zakamarki warto wykorzystać na różnego rodzaju schowki, np. na buty, czy drobne sztuki odzieży. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń, która w małym pomieszczeniu jest bardzo cenna. W przypadku, gdy poddasze jest dość duże warto pokusić się o wykonanie na zamówienie wysokich szaf, które nieco wyrównają skosy. Wewnątrz nich powinny znaleźć się nie tylko drążki na wieszaki, ale też półki, kosze i haczyki do powieszenia np. pasków lub torebek.

Urządzając garderobę na poddaszu warto przyjąć założenia, że do wszystkich zgromadzonych w niej ubrań można się dostać w pozycji wyprostowanej. Jest to wygodne i praktyczne – dzięki temu nie uderzymy się w głowę, wyjmując odzież z dolnej półki. Oprócz szaf i wieszaków w garderobie powinno być również duże lustro oraz dobre oświetlenie. Najlepiej, gdy w takim wnętrzu będzie okno z roletą, która osłoni odzież przed słońcem i zapewni dopływ dziennego światła. Przydadzą się też halogenowe lampki, które oświetlą wnętrze wieczorem. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »