Komentarze

Natrysk piany poliuretanowej

Pianka poliuretanowa jest coraz chętniej wykorzystywana do ocieplania budynków, a zwłaszcza poddaszy. Warto jednak wiedzieć, że wykonanie z jej pomocą efektywnej izolacji wymaga nie tylko doświadczenia, ale także specjalistycznego sprzętu i odzieży ochronnej. Z tego względu prace ociepleniowe muszą być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. Warto jednak zdecydować się na taką usługę, ponieważ rozwiązanie to ma wiele zalet. 

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, pianka poliuretanowa nie emituje obcych zapachów i toksycznych substancji, jest więc bezpieczna dla zdrowia. Dlaczego zatem do jej nakładania niezbędna jest odzież ochronna? Otóż pianka szybko pęcznieje i zwiększa swoją objętość, więc nawet jej odrobina po przedostaniu się do dróg oddechowych może spowodować uduszenie. Kolejną zaletą pianki jest bardzo szybki postęp prac – ekipa fachowców może docieplić nawet kilkusetmetrowe poddasze w ciągu zaledwie jednego dnia. 

Pianka poliuretanowa jest szczególnie polecana do ociepleń w starym budownictwie. Wynika to z faktu, że nie pozwala ona na rozwijanie się grzybów i pleśni. Poza tym jest bardzo lekka i z powodzeniem można ją stosować w wszędzie tam, gdzie konstrukcja dachu nie powinna być zanadto obciążona. Autem pianki jest również to, że bardzo szczelnie wypełnia ona wszystkie przestrzenie, więc nie ma ryzyka powstania mostków termicznych. Można ją nakładać zarówno bezpośrednio na deskowanie, jak i na membranę oraz inne elementy konstrukcyjne.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »