Komentarze

Zastosowanie dachówek świetlikowych

Doskonałym sposobem na wykorzystanie naturalnego światła do doświetlenia pomieszczeń w domu są dachówki świetlikowe. Są one wykorzystywane nie tylko na dachach budynków mieszkalnych, ale również w altanach ogrodowych, czy na zadaszeniach tarasów. Początkowo stosowano je wyłącznie do doświetlania poddaszy nieużytkowych, które nie wymagały ocieplenia. Wystarczyło tylko podmienić kilka tradycyjnych dachówek na świetlikowe, aby w szybki sposób oświetlić pomieszczenie. To rozwiązanie znacznie prostsze i o wiele tańsze niż zamontowanie okna dachowego. W przypadku, gdy poddasze ma być użytkowe, montaż dachówek świetlikowych nie jest niestety możliwy. Zamiast tego można zamontować okna połaciowe, świetliki lub tzw. wole oko. 

Jednak tego rodzaju dachówki znakomicie sprawdzają się we wszelkich pomieszczeń gospodarczych, werand, czy tarasów. Można nich używać wszędzie tam, gdzie poddasze nie musi być docieplone. W sprzedaży można znaleźć dachówki świetlikowe w wielu kształtach i rozmiarach, dlatego bez najmniejszych problemów można je dopasować do niemal każdego rodzaju tradycyjnych dachówek. 

Dużą zaletą dachówek świetlikowych jest to, że nie wymagają one żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Można nimi pokryć zarówno większą powierzchnię, jak i zamontować pojedynczo, co daje naprawdę duże możliwości w zakresie aranżacji wejścia do domu lub zadaszenia tarasu. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się również przy zadaszaniu pracowni, pomieszczeń gospodarczych, czy altan ogrodowych. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »