Komentarze

Jak rozjaśnić łazienkę na poddaszu?

Jednym z największych problemów z poddaszami jest to, że znajdujące się tam pomieszczenia są słabo doświetlone. Szczególnie widoczne jest to w tak niewielkim wnętrzu, jakim jest łazienka. Jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym bez gruntownego remontu można skutecznie rozjaśnić i optycznie powiększyć nawet najmniejszą łazienkę na poddaszu. Podstawą są oczywiście odpowiednie kolory. Najlepiej sprawdzają się jasne, pastelowe barwy, które optycznie powiększają pomieszczenie. 

Warto zdecydować się na białe lub błękitne kafelki z perłowym lub metalicznym wykończeniem, które skutecznie odbija światło. Jeśli chcemy wnętrze powiększyć, to kafelki powinny być odpowiedniej wielkości. Niestandardowe, nieco większe płytki sprawią, że ściany będą wyglądać jednolicie. Kładąc kafelki w poziomie można pomieszczenie optycznie poszerzyć, a w pionie – wydłużyć. Zasadą, której warto przestrzegać, jest minimalizm. Im mniej ozdób i niepotrzebnych przedmiotów, tym większa będzie wydawać się łazienka.

Duże znaczenie ma odpowiednie źródło światła. Najlepiej sprawdza się oświetlenie o barwie białej, które rozjaśnia wnętrze. Jeśli chodzi o światło naturalne, to w łazience na poddaszu nie powinno się dobierać akcesoriów, które całkowicie zasłaniają okno. Zarówno rolety, jak i żaluzje powinny być jasne, a przy tym łatwo zmywalne, aby nie szkodziła im wilgoć. Materiał powinien też przepuszczać światło słoneczne i zapewniać przyjemną atmosferę, a także nie płowieć. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »