Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Grzyby i pleśń na poddaszu – jak zapobiegać?
- Szczegóły
- Kategoria: Poddasze
Przyczyną powstawania pleśni i grzybów na poddaszu jest przede wszystkim wilgoć i nieprawidłowa wentylacja. Można tych problemów uniknąć, stosując skuteczny system wentylacji oraz dbając o staranne wykonanie dachu na etapie budowy. Wybierając okna na poddasze, warto zdecydować się na modele, które posiadają nawiewniki lub mają funkcję rozszczelniania. Duże znaczenie ma również wnęka okienna – zarówno górna, jak i dolna ścianka wnęki powinny być ustawione skośnie, ponieważ tylko wtedy możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza.
Grzejniki zawsze należy umieszczać pod oknem, ponieważ dzięki cyrkulacji ciepłego powietrza można skutecznie zmniejszyć problem z gromadzeniem się pary wodnej na oknie. Na poddaszach mieszkalnych konieczne jest także wykonanie prawidłowej paroizolacji. W tym celu należy ułożyć między warstwą wykończeniową poddasza a termoizolacją specjalną folię paroizolacyjną. Jej zadaniem jest opóźnienie przepływu pary wodnej na zewnątrz, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się na stropie i ścianach.
Bardzo ważny jest wybór folii, ponieważ modele najtańsze są niezbrojone, przez co w krótkim czasie przestają spełniać swoją rolę. Znacznie bardziej solidna jest folia z polipropylenu zbrojonego siatką. Natomiast najbardziej wytrzymałe są tzw. aktywne folie paroizolacyjne, które zatrzymują parę wodną, a do tego odprowadzają jej nadmiar wgłąb dachu. Następnie jest ona odprowadzana na zewnątrz poprzez odpowiednio wykonane szczeliny wentylacyjne oraz folię paroprzepuszczalną, która powinna być ułożona na ociepleniu.