Komentarze
-
Rynny drewniane
07.12.2014 11:44Moim zdaniem ten typ rynien to idealne wykończenie dachów pokrytych gontem. -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
27.10.2014 08:33Jak dla mnie bardzo ładnie prezentuje się sklejka podbitkowa od Sklejka-Eko. I jeszcze można u ... -
Wykończenie okapu
10.07.2014 09:33Efektownie prezentuje się również drewniana sklejka -
Podbitka dachowa - pcv czy drewno?
13.06.2014 13:25Fajną opcją na podbitkę dachową jest drewniana eko-sklejka strukturyzowana -
Rolety na kolektory słoneczne
05.08.2013 11:28Google?
Najczęściej czytacie
Poddasze w modnym stylu skandynawskim
- Szczegóły
- Kategoria: Poddasze
Styl skandynawski jest bardzo chętnie wybierany przez inwestorów, ale nie zawsze pamiętają oni, że wymaga odpowiedniego tła. Doskonale sprawdzi się m.in. w przytulnej sypialni, pełnej narzut i miękkich poduch oraz w dobrze oświetlonej kuchni otwartej na salon. Warto wykorzystać ten styl również podczas urządzania poddasza. Cechuje się on komfortem, prostotą i funkcjonalnością. Powstał w odpowiedzi na surowy klimat i niewielką ilość promieni słonecznych w ciągu roku. Właśnie dlatego Skandynawowie urządzali swoje mieszkania i domu w jasnych kolorach, które nie tylko ocieplają wnętrze, ale też optycznie powiększają je.
Najbardziej uniwersalnym kolorem, perfekcyjnie wpisującym się w tematykę skandynawską, jest biel. Zapewnia nie tylko idealne tło dla mebli i dodatkowych w innych kolorach, ale także sprawdza się w przypadku detali architektonicznych czy dekoracji, które mają przyciągać uwagę. Na poddaszu warto więc wykorzystać białe narzuty, poduchy i koce, w których towarzystwie świetnie będą prezentować się połyskujące wazony czy lampy stojące na białym blacie modernistycznego stolika.
Oczywiście styl skandynawski to nie tylko biel, ale również towarzyszące jej szarości i brązy. Wnętrze można nieco ocieplić wprowadzając kolorowe detale, np. dywan w geometryczne wzory, czy kolorowe kwiatowe printy. Poddasze w stylu skandynawskim tor również matowe, gładkie ściany oraz drewniane, bielone podłogi. Jednak zdecydowanie najważniejsze jest zapewnianie maksymalnego dostępu światła dziennego – duże okno to najważniejszy element dekoracyjny i użytkowy.