Komentarze

Sypialnia na poddaszu w miejscu pracy

Wielu przedsiębiorców tworzy w miejscu pracy część, gdzie można się przespać, aby nie trzeba było tracić czasu na codzienne dojazdy. Często sypialnia znajduje się na poddaszu, dzięki czemu udaje się rozdzielić w danym budynku strefę zawodową od prywatnej. Trzeba jednak zastosować pewne rozwiązania, które umożliwią spokojny wypoczynek. Niezwykle istotne jest chociażby zminimalizowanie przepływu dźwięku przez podłogę. Bywają bowiem miejsca pracy, gdzie mimo zakończenia funkcjonowania w godzinach otwarcia, maszyny nadal wydobywają co jakiś czas albo stale dźwięki. Już na etapie projektowania poddasza powinno się pomyśleć o właściwej izolacyjności akustycznej, dzięki czemu można będzie oczywiście spać spokojnie, a nie co chwilę być budzonym przez hałasujące urządzenia. 

Dobrym pomysłem jest stworzenie rozwiązań, które doprowadzą do pochłaniania dźwięku. W tym celu należy zastosować odpowiednie materiały, które dodatkowo nie będą stwarzały niepożądanych skutków ubocznych, to jest na przykład nie ograniczą możliwości przepływu powietrza w pomieszczeniu przeznaczonym do spania. Przy absorpcji dźwięku istotne są również odpowiednie konstrukcje budowlane, a ich rodzaj uzależnione jest między innymi od branży, w jakiej działa konkretna firma. 

Idealną byłaby niewątpliwie sytuacja, kiedy możliwe jest spokojne spanie w czasie funkcjonowania na niższej kondygnacji zakładu pracy, a występuje przecież wiele branży, w których konieczna jest działalność na trzech zmianach, czyli również w nocy.

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »