Komentarze

Jak zapewnić ciepło na poddaszu?

Niska temperatura na poddaszu to bardzo częsty problem. Wynika on nie tylko z niedogrzania pomieszczeń pod dachem, ale również z tego, że przez dach mogą uciekać duże ilości ciepła. Stąd też bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na tę kwestię już na etapie projektowania domu. Warto też pamiętać, że komfort termiczny na poddaszu można poprawić w bardzo prosty sposób, stosując nowoczesne rolety zewnętrzne. Mają one wiele praktycznych funkcji, a z ich zalet można korzystać zarówno latem, jak i zimą.

Latem rolety zewnętrze zatrzymują niemal 97% ciepła, dzięki czemu zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczenia. Natomiast zimą poprawiają izolacyjność okna aż o 27%, co znacząco zmniejsza straty ciepła. Jest to prosty i skuteczny sposób na zapewnienie komfortu termicznego na poddaszu zarówno zimą, jak i latem. Rolety zewnętrzne w oknach dachowych mają także szereg innych zalet, do których zalicza się m.in. tłumienie odgłosów padającego deszczu, zabezpieczanie okna podczas trudnych warunków atmosferycznych, ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz dodatkowe bezpieczeństwo w budynku.

W pewnym stopniu komfort termiczny zwiększają również rolety wewnętrzne, które dodatkowo stanowią dekorację poddasza. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór rolet podwójnie plisowanych, które mają strukturę plastra miodu i wewnątrz posiadają aluminiową powłokę. Takie rolety zwiększają izolacyjność okien na poddaszu nawet o 34%. Dają również niemal stuprocentowe zaciemnienie, więc bez względu na porę dnia, można będzie na poddaszu wypocząć. 

Dodaj komentarz


Jakie drewno na więźbę?

drewno dachowe

Więźby typowych domów jednorodzinnych konstruuje się z drewna klasy K 27. Oznacza to drzewo: bez zgnilizny, sinizny (nalotu spowodowanego grzybami) i wypadających sęków.

więcej »

Kiedy zmieniać płyn solarny?

solar

Typowy płyn solarny na bazie glikolu trzeba wymienić najczęściej po pierwszym roku eksploatacji, a następne wymiany zalecane się już co 5 lat. Jakość płynu ma wpływ na trwałość instalacji.

więcej »

Koszt budowy dachu

koszt budowy dachu - kalkulator

W przypadku dachu na całokształt kosztów budowy składa się nie tylko cena pokrycia dachowego, ale także więźby i materiałów izolacyjnych (folie wstępnego krycia, ocieplenie) a także licznych akcesoriów.

więcej »

Rodzaje dachów

roof

Nierzadko pojawiają się wątpliwości, co do kwestii, jaki powinien być jego kształt – płaski, stromy, mansardowy czy może naczółkowy? I jak od jego rodzaju zależeć będzie cena?

więcej »